Szanowni Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,

chcąc wspomóc Fundację Ewy Błaszczyk „AKogo?”, nasza szkoła włącza się w akcję „Klucze dla Budzika”.

W związku z tym apelujemy do Państwa – jeśli posiadacie w domu stare, niepotrzebne klucze, kłódki lub inne metalowe przedmioty, które nie są już potrzebne, przynieście je do nas. Pojemnik na metalowe przedmioty znajduje się przy portierni.

Będą one wysyłane do Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych, które odda Twój klucz na złom, a pieniądze przekaże na Fundację „Akogo?” Ewy Błaszczyk pomysłodawcy kliniki „Budzik”.

Klinika „Budzik” to jedyna tego typu placówka w kraju. Pomaga dzieciom po ciężkich urazach mózgu, pogrążonych w śpiączce. Posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu. Mieści się w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie te najcięższe przypadki trafiają. Już kilkanaścioro jej pacjentów zostało skutecznie wybudzonych.

 

Akcja trwa do końca roku szkolnego.


Dziękujemy!

opiekunowie SU 

 

Podziękowania dla uczennicy kl. 5b – Magdy Jarosz, która zebrała 4 kilogramy kluczy, a dokładnie 505 kluczy i 2 kłódki 🙂