W naszej szkole odbył się 12 lutego br. „Koncert talentów dla dzieci w Afryce”. Nasz koncert charytatywny był przyczynkiem do tegorocznej akcji UNICEF „Ratujemy życie dzieci w Nigrze”.

Mogliśmy się ograniczyć do zbierania pieniędzy do puszek, ale postanowiliśmy zrobić coś „więcej”, co kto mógł najlepiej. Jedni uczniowie zaśpiewali, inni zatańczyli, jeszcze inni dali próbkę swych zdolności aktorskich. Do najbardziej nieoczekiwanych pokazów należało stepowanie i gotowanie, z możliwością degustacji (oj, długie były kolejki do degustacji, a nikt nie odszedł głodny). Innym działem był konkurs na prace plastyczne, rozszerzony na prace cukiernicze, na puzzle, breloczki, biżuterię afrykańską… Nasi uczniowie, wspierani pewnie przez Rodziców, wykazali niebywałą kreatywność.

W bogactwie talentów jeden był wspólny, artyzm serca, wykazany przez aktorów, twórców, koordynatorów, wolontariuszy i… publiczność, tak ciepłą, jak to bywa w rodzinach. A było co oklaskiwać. Pięknie współbrzmieli w tym Koncercie uczniowie, nauczyciele i rodziny (najmłodszy widz miał niewiele ponad rok). Ich podpisami zapełniały się kontury Afryki (przygotowane przez rodziców jednego z uczniów), bo sercami byliśmy tego wieczora tam.

Puszki, nad którymi czuwał zastęp wolontariuszy, zapełniały się w trakcie koncertu i jeszcze w dwa po koncertowe dni, i w sumie uzbieraliśmy dla dzieci w Nigrze 2 427,47 zł. Nie wszyscy wolontariusze mieli przypięte plakietki, wielu było spontanicznych, tak pośród uczniów, jak nauczycieli i rodziców. Wszystkim raz jeszcze wielkie podziękowanie!

s. Sylwia Kaczmarek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia: Kliknij, aby przejść do galerii.