W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła w marcu zakupiła min. zestaw klocków LEGO Education SPIKE Prime. Zajęcia z wykorzystaniem klocków pozwalają uczniom w interaktywny sposób poznawać zagadnienia związane z przedmiotami STEAM, uczyć umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia oraz rozwijać kompetencje społeczne, takie jak komunikacja i współpraca w grupie.
Laboratoria Przyszłości to program, którego celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Uczniowie klasy 7b po raz pierwszy mieli okazję na swoich zajęciach zapoznać się z zestawem klocków i zbudować według scenariusza „tancerza breakdance” tak, aby tańczył w rytm świateł i muzyki. Uczniowie bardzo chętnie pracowali i pomagali sobie nawzajem Każdej grupie udało się zrealizować projekt.
#Laboratoria Przyszłości