W dniach od 19 do 26 marca druga grupa „POWERowców” realizowała projekt POWER – ponadnarodowa mobilność uczniów odbywającym się pod hasłem „Głos naszych uczniów głosem obywateli Europy”.
Do Hiszpanii wyleciało 20 uczniów z klas szóstych i siódmych. Dla wielu była to bardzo emocjonująca przygoda, ponieważ prezentowanie treści w obcym języku, nie należy do najłatwiejszych zadań.
Udział w projekcie zakładał przygotowanie i przeprowadzenie lekcji na tematy związane z kulturą, sztuką, geografią, ekologią i problemami dotykającymi młodych ludzi zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii. Kolejny raz gościła nasz szkoła Colegio Giner de los Reyes w Dos Hermanas, która udostępniła nam swoje sprzęty i ciepło przyjęła w swoje progi.
Po szkole jedliśmy obiady w stołówce Uniwersytetu w Sewilli, a następnie zwiedzaliśmy te przepiękne miasto z wielowiekową tradycją, sięgającą nawet czasów sprzed starożytnego Cesarstwa Rzymskiego. Plaza de Espana, Plaza de Torros, Torre de Oro, las Setas i pałac Alkazar to tylko niektóre z miejsc, które udało się nam zobaczyć.
Projekt pozwolił podnieść kompetencje naszych uczniów nie tylko w zakresie zdolności językowych, ale także umiejętności prezentacji treści oraz dostarczył konkretnej wiedzy odnośnie Polski i Hiszpanii, a także był okazją do wyrażenia swoich niepokojów i problemów, z którymi boryka się młode pokolenie.