Fundacja Uniwersytet Dzieci od 13 lat działa na rzecz rozwoju edukacji dzieci, m.in. przez prowadzenie różnorodnych projektów. W ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, który został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej nasi uczniowie z klas drugich w roku szkolnym 2020/21 będą uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka? oraz Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas? Scenariusze zajęć przygotowane są we współpracy z naukowcami, zgodne z podstawą programową i w oparciu o autorską Metodę Pytań i Doświadczeń. Podczas zajęć uczniowie będą poznawać tajniki matematyki, przyrody czy informatyki. Dzięki temu będą rozwijać umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia. Rozwiną również myślenie analityczne i kreatywne, koncentrację oraz umiejętność współpracy. Pierwsze zajęcia już za nami.