Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, przypadający w dniu 23 kwietnia, Uczennice i Uczniowie klasy VI A celebrowali wymieniając się autorskimi legendami, stworzonymi pod hasłem: „Przebudzili się Śpiący Rycerze!” Utalentowani Autorzy snuli fantastyczne wizje przebudzenia Śpiących Rycerzy spod Giewontu, znanych z bajecznej tradycji opowieści Sabały, Jana Kasprowicza i Stanisława Ignacego Witkiewicza. Nowe legendy zostały głośno odczytane na lekcji i zasłużyły na pochwały wygłaszane przez Koleżanki i Kolegów, których zadaniem było – w tym dniu święta książki i autorstwa – wyłącznie docenianie mocnych stron prac. Rycerze spod Giewontu pokonali nawet obecną epidemię Koronawirusa, po drodze doświadczając także przygód miłosnych, a nawet budząc się z powodu głodu, który zaspokoić może wyłącznie wykwintna kuchnia polska. Wyobraźnia Twórczyń i Twórców nowych legend nie zna bowiem ograniczeń! Najodważniejsi upublicznili swe dzieła w strumieniu lekcyjnym, aby Koleżanki i Koledzy mogli do nich jeszcze raz powrócić, skrycie marząc o wycieczce w Tatry.

Opracowanie: Anna Kapusta

Załączony materiał wizualny: dobrowolne publikacje autorskich legend w strumieniu lekcyjnym.
Strumień lekcyjny – VI A – Bitwa na legendy!