11 i 12 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Teatr Edukacyjny. Teatr przygotował występ zatytułowany „Savoir-Vivre – Nauka Dobrego Wychowania i Etykiety”. Występ miał na celu przypomnienie uczniom wszystkich klas czym są zasady dobrego wychowania oraz kiedy i gdzie należy je stosować. Aktorzy przedstawili ciekawe i zabawne scenki tematyczne dotyczące zachowania zgodnego oraz niezgodnego z Etykietą. Różnorodność zagadnień poruszanych podczas występu, m.in. znajomość obyczajów i form towarzyskich, ubiór na każdą okazję, zasady dotyczące komunikacji, zwroty grzecznościowe, pojęcie faux pas czy tematy tabu sprawia, że każdy uczeń z pewnością wyniósł po spotkaniu coś wartościowego. W trakcie występu nie zabrakło elementów muzycznych oraz tanecznych ubarwiających przedstawiane treści. Ponadto Uczniowie  klas 4-8 mieli okazję uczestniczyć w konkursach polegających m.in. na zespołowym odgrywaniu wylosowanych wcześniej scenek, wspólnym quizie tematycznym oraz „burzy mózgów” umożliwiającej wspólne poszukiwanie rozwiązania w danej sytuacji. Zadania miały  na celu podkreślenie istoty oraz wagi jednej z najcenniejszych zasad dobrego wychowania – „Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.”