Uczniowie klas I-III mieli okazję spotkać się w maju z Panem Waldemarem Cichoniem, autorem serii książek o kocie Cukierku. Te zabawne opowieści o perypetiach niesfornego kota i jego rodziny cieszą się dużym zainteresowaniem także wśród naszych uczniów więc z niecierpliwością oczekiwaliśmy na spotkanie z autorem. Pan Waldemar opowiedział nam o swojej pracy, o tym jak doszło do tego, że zaczął pisać, tłumaczył jak przebiega proces wydawania książek, odczytał nam fragment jednej z nich, a także podzielił się z nami informacją nad czym aktualnie pracuje. My już wiemy o czym będzie najnowsza książka autora, ale nie możemy zdradzić.
Nie mogliśmy spotkać się z autorem na żywo, ale dzięki temu nasz gość mógł pokazać nam głównych bohaterów swoich książek, czyli Cukierka i Tradycję. Ta niespodzianka wywołała w dzieciach ogromną radość, o czym jeszcze długo po spotkaniu opowiadały.