Choć czas nauki zdalnej na szczęście dobiegł końca, pozostajemy wszyscy w reżimie sanitarnym. Z tego powodu możliwe było jedynie zdalne spotkanie trzecioklasistów z przedstawicielami wydawnictwa Zakamarki, z którymi rozmawialiśmy o dwóch ciekawych książkach szwedzkiej pisarki Rose Lagercrantz: „Mattis i jego przygody w pierwszej, drugiej i trzeciej klasie” oraz „Dunia – lepsza miłość niż brak miłości”. Znamy i polecamy!

Uczniowie klas trzecich wzięli również udział w wykładzie „W jakim języku mówią zwierzęta?” poprowadzonym przez Panią Magdalenę Jarzębowską – doktora nauk biologicznych. Wykład zorganizowany został przez fundację Uniwersytet Dzieci, której projekty edukacyjne realizują nasi uczniowie. Dzięki niemu wiemy, że zwierzęta porozumiewają się na różne sposoby – dźwiękiem, gestem, mimiką, kolorem i zapachem. Wyobraźcie sobie, że niektóre nawet „tańczą”!