23 maja pierwszoklasiści mieli okazję przyjrzeć się procesowi produkcji krakowskiego obwarzanka. Poznali jego recepturę, dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy, np.: skąd wzięły się obwarzanki w Krakowie, czym jest sulka, na czym polega proces obwarzania czy też po czym rozpoznać ręcznie robione obwarzanki. Na końcu wizyty w Muzeum Żywego Obwarzanka mali rzemieślnicy mogli skosztować samodzielnie przygotowanych wypieków.

Podczas dalszej części wycieczki dzieci zwiedzały Muzeum Witrażu, a także próbowały swoich sił w czasie warsztatu, kiedy to przygotowywały własne elementy witrażowe – kwiaty.

Pełni wrażeń spacerowaliśmy jeszcze po centrum miasta dostrzegając wiele ciekawych i zabytkowych miejsc.

Wysłuchanie hejnału oraz wizyta w lodziarni były bardzo miłym zwieńczeniem naszej wycieczki.