Informujemy iż w dniu 24 maja br. odbyło się posiedzenie Jury Konkursu Plastycznego dla dzieci klas 3 Szkół Podstawowych pn. „Mój Ulubiony Zabytek” 2024.

Konkurs ten wraz z warsztatami został zorganizowany przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków w ramach Pilotażowego Programu Edukacyjnego „Poznajmy Zabytki”.

Patronat oraz wsparcie finansowe dla Programu udzieliła: Małopolska Okręgowa Izba Architektów RP,  Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków oraz firma Remmers Polska. Program został objęty także patronatem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Do konkursu zgłoszono 114 prac.

Komisja konkursowa obradowała w składzie:

– Mgr inż. architekt Marek Kaszyński – Przewodniczący Rady Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, zastępowany przez Członka Prezydium MPOIA RP mgr inż. arch. Bernadettę Półchłopek-Szczygieł

– Mgr inż. architekt Magdalena Buczyńska-Zapała – Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Kraków

– Prof. dr hab. inż. arch. Justyna Kobylarczyk – Prodziekan ds. Nauki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej

– Dr inż. arch. Małgorzata Hryniewicz – Członek Zarządu Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków

– Mgr szt. Jacek Olesiak – przedstawiciel firmy Remmers Polska.

Ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 7 Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie wyłoniono 6 laureatów oraz 4 Finalistów.

Laureaci:

1. Antonina Ciosek (klasa III a)
  2. Aleksander Bułat (klasa III a)
  3. Ludwik Herda (klasa III a)
  4. Ignacy Werenkowicz (klasa III b)
  5. Bruno Piąstka (klasa III b)
  6. Oliwia Kalinowska (klasa III b)

Finaliści:

1. Maja Michalska (klasa III a)
  2. Emilia Czerwiec (klasa III a)
  3. Irenka Krupa (klasa III b)
  4. Zuzanna Ziobro (klasa III b)

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy pięknych prac i zapraszamy wraz opiekunami na Galę Finałową, podczas której rozdane zostaną nagrody, dyplomy i pamiątkowe medale zaprojektowane i wykonane przez Dominikę Kuśnierz-Krupę i Szymona Kruczka. Wówczas także nastąpi otwarcie wystawy pokonkursowej.

Gala odbędzie się w dniu 11 czerwca (wtorek) o godz. 11.00, w Galerii A1 – ul. Kanonicza 1 (siedziba Katedry Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury PK).

Zapraszamy!