W dniu 14 maja klasa druga wybrała się na fascynującą wycieczkę do lasu, podczas której czekało na dzieci wiele ciekawych atrakcji. Jednym z punktów programu były warsztaty tworzenia zapachów, gdzie uczniowie mieli okazję poznać różne rośliny i tworzyć własne kompozycje zapachowe. Dzieci rywalizowały również na torze z przeszkodami, który dostarczył im mnóstwo emocji i radości. Ważnym elementem wycieczki były zajęcia edukacyjne na temat mrówek. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są zwyczaje tych pracowitych owadów oraz jak funkcjonuje mrowisko. Z pomocą przewodnika dzieci tropiły ścieżki mrówek, obserwując ich codzienne życie. Poznały również różne role mrówek w kolonii i zrozumiały, jak ważna jest współpraca w ich społeczności. Wycieczka do lasu była nie tylko wspaniałą przygodą, ale również cenną lekcją przyrody dla uczniów klasy drugiej.