26 maja 2019 roku zakończyła się Wielka Zbiórka Książek dla małych i dużych pacjentów. Ogólnopolska akcja czytelnicza Fundacji Zaczytani.org w naszej placówce spotkała się z wielkim entuzjazmem i uznaniem. Przez ponad miesiąc od 23 kwietnia obserwowaliśmy jak Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele, a także Absolwenci i lokalni sąsiedzi przynosili dary książkowe i odkładali je do zaczytanych kartonów. W sumie zebraliśmy 355 książek, co przekroczyło naszej najśmielsze oczekiwania. Dary książkowe zostaną przekazane do szpitali w całej Polsce.

Odpowiedzialność za akcję w naszej szkole spoczywała na  członkach Aktywu Bibliotecznego Mole Krejzole oraz siódmoklasistach. Ambasadorzy biblioteki szkolnej z pełnym zaangażowaniem pomogli w sortowaniu książek, prowadzili selekcję literatury oraz kontrolowali miejsce wyznaczone na zbiórkę. Na koniec zbiórki pięknie spakowali dary i sporządzili ich ewidencję z podziałem na literaturę dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Wielka Zbiórka Książek pomoże Fundacji Zaczytani.org otworzyć 100 nowych bibliotek w szpitalach oraz rozwijać akcję ZACZYTANA  AKADEMIA (prowadzenie bajkoterapii w szpitalach). Do tej pory Fundacji udało się stworzyć się ponad 600 bibliotek. Nasze działania szkolne pozwolą otworzyć kolejne zaczytane miejsca w szpitalach.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Wielką Zbiórkę Książek. Głęboko wierzymy, że akcja, w którą włączyliśmy naszą społeczność szkolną przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w Polsce, ale przede wszystkim pomoże przetrwać pacjentom trudne chwile w szpitalach.

Polecamy wszystkim Fundację Zaczytani.org. Warto poznać jej społeczne zaangażowanie w rozwój dzieci, młodzieży a także dorosłych.

BRAWO ZACZYTANI.ORG!!!

BRAWO MOLE KREJZOLE!!!