Kraków pełny jest niezwykłych, magicznych miejsc. Z pewnością należy do nich Krakowski Zakład Witrażów S. G. Żeleński, który działa nieprzerwanie od 1902 roku. To miejsce odwiedzili ostatnio uczniowie klas drugich. Witraże produkuje się tu ręcznie, metodami, które nie zmieniły się od średniowiecza. Artyści i pracownicy dalej używają tych samych stołów, krzeseł i sztalug, z których korzystano ponad sto lat temu. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje witrażowe dzieło, obejrzeli projekty historyczne i współczesne, zobaczyli technikę patynowania, czyli malowania twarzy, wypalanie i montaż poszczególnych elementów. A wszystko w ciszy i skupieniu, by nie przeszkadzać pracującym obok artystom! 😊 Na koniec drugoklasiści stworzyli własne, na razie papierowe, witraże.