Dnia 28.02.2022 roku w naszej szkole miał miejsce II etap V Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego. Z powodu panującej pandemii rywalizacje na szczeblu wojewódzkim odbywały się w szkołach uczestników. W konkursie wzięło udział 4 naszych uczniów: Nina Chronowska, Krzysztof Krajewski, Evelina Makhaniok i Julia Turczynowska.

W tym etapie zadaniem uczniów było napisanie tekstu J.R.R. Tolkiena, pochodzącego z książki Drużyna Pierścienia, a który brzmiał następująco:
Bądźcie odważni, ale nie zapominajcie o ostrożności! Wejrzyjcie w swe serca i jedźcie na spotkanie swego losu.
Uczniowie używając brushpenów lub piór maczanych pisali i ozdabiali tekst, starając się, aby praca była jak najlepsza.
Biorącym udział w konkursie gratulujemy i czekamy na wyniki, a wszystkich zainteresowanych kaligrafią zapraszam do biblioteki po informacje o odbywających się w niej zajęciach kaligraficznych.