Po raz kolejny nasza szkoła, z wielkim zaangażowaniem, wzięła udział w akcji pomocy bezdomnym zwierzętom ze schroniska mieszczącego się przy ulicy Rybnej 3 w Krakowie.

Wszystko zaczęło się od kiermaszu słodkości zorganizowanego przed klasę 5b, która przygotowała niezliczoną ilość smakołyków, by z ich sprzedaży wesprzeć ofiarnym sercem pokrzywdzone czworonogi. Natomiast III klasa gimnazjum udała się do schroniska, gdzie nakręciła film o losie zwierząt, który później obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Następnie zbierano niepotrzebne koce, kołdry, smycze, karmę oraz datki na rzecz Schroniska. Za każdą przekazaną kwotę rozprowadzano cegiełki – naklejkę z wizerunkiem łapki oraz niebieską wstążeczkę.

Za pozyskane pieniądze zakupiono karmę dla zwierząt – głównie dla kotów i kociątek. Dary zostały przekazane schronisku.

Nasza szkoła od lat stara się pomagać bezdomnym zwierzętom. Tutejsi uczniowie posiadają wielkie serce, reagujące na krzywdę innych.

Poniżej kilka zdjęć z wizyty w schronisku: