6 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty pszczelarskie „Fascynujący świat pszczół”. Na tle pięknej scenerii, w świat owadów wprowadził uczniów niesamowity człowiek, pasjonat, miłośnik i Mistrz pszczelarstwa Piotr Marek z Żywca. Młody, utalentowany orator to przedstawiciel Pasieki Boża Iskierka.

Dzięki Panu Piotrowi uczniowie naszej szkoły poznali niesamowite opowieści dotyczące życia pszczół, procesu pozyskiwania miodu i pyłku kwiatowego.

Ponadto prelegent wygłosił mały wykład na temat produktów pszczelich i ich prozdrowotnych wartości. Swoje opowieści bartnik wzbogacił czarownymi ilustracjami pszczół i niesamowitymi historiami dotyczącymi pszczelarstwa.

Gość biblioteki prezentował młodym adeptom sztuki rekwizyty pszczelarskie: zabytkowe i nowoczesne ule, podkurzacz, wosk, węzy i plastry pszczele. Największym zainteresowaniem cieszył się szklany ul z żywymi okazami. Podczas warsztatów uczniowie degustowali miód i produkty pszczele.

Na zakończenie bartnik podarował każdemu plaster wosku, z którego dzieci tworzyły świece. Ponadto przygotował dla wszystkich słodką niespodziankę w postaci słoiczka miodu i narzędzia (służącego do degustacji) z drzewa lipowego. Pan Piotr wręczył uczniom również certyfikat „Przyjaciela pszczół”.

W warsztatach wzięły udział następujące klasy: 2a, 2b, 3a, 3b, 5a, 6a, 6b, 7a oraz 7b.