Nasza reprezentacja zajęła IV miejsce w swojej grupie wiekowej, w Problemie II pt. „O co chodzi w emoji”, pokonując tym samym 45 innych drużyn z całego świata!

Sukces jest tym bardziej znaczący, że jest to pierwszy od wielu lat tak znakomity wynik drużyny z Krakowa i Małopolski!

Ich wynik to ogromny sukces, w każdej z konkurencji brało udział kilkadziesiąt grup z całego świata. GRATULUJEMY!

Konkurs Odyssey of the Mind dla młodych ludzi z Krakowa to zarówno wspaniały występ, niezapomniane doznania kreatywne i naukowe – patronem konkursu była NASA, festiwal kreatywności ale i okazja do nawiązania dziesiątek znajomościach z młodymi ludźmi z całego świata. Poznali mieszkańców Meksyku, Hongkongu, Ameryki Południowej, Europy, ale przede wszystkim swoją „Drużynę Kumpelską” z Północnej Karoliny w USA, ze szkoły Bailey, z którą przyjaźń z pewnością przetrwa na długo!

Po zakończeniu konkursowych zmagań, drużyna z Krakowa udała się do Chicago. Tam została podjęta z wielką gościnnością przez przedstawicieli Związku Podhalan w Północnej Ameryce, którzy pokazali im miasto, ugościli w swoich domach i opowiedzieli o życiu na emigracji.

Wyprawa do Ameryki dla drużyny z Zespołu Szkół Społecznych nr 7 w Krakowie to prawdziwa podróż życia!