Dzień Edukacji Narodowej (DEN) to Święto ustanowione w 1972 roku jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 r. formalnie święto zostało nazwane Dniem Edukacji Narodowej, choć nadal powszechnie nazywane jest po prostu Dniem Nauczyciela. Data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej1773 roku. DEN jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach i ma swoje miejsce w kalendarzu większości państw na całym świecie, lecz w różnych dniach.

   Z okazji Dnia Edukacji  Narodowej – najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy realizują i wspierają dzieło edukacji. Dzień Edukacji Narodowej to święto całej szkolnej społeczności: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczniów i ich rodziców. Niech dzień 14 października oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym będą radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację, a także wychowanie tych, którzy są nadzieją narodu – dzieci i młodzieży.