W dniu 26 kwietnia 2018 odbyły się XVI Zawody Gimnastyczne chłopców i dziewcząt, zorganizowane przez nauczycieli wf: Rafała Przybycienia i Olgę Drewniany. W zawodach wzięło udział 34 uczestników z klas 4- 7 SP i II-III Gim. Zawodnicy rywalizowali w wieloboju. Wszyscy musieli wykonać skok przez skrzynię układ na ścieżce gimnastycznej, a następnie był podział na chłopców i dziewczynki. Chłopcy pokazywali swoje umiejętności na drążku, a dziewczynki z gracją prezentowały układ na ławeczce gimnastycznej. Dla niektórych były to pierwsze tego typu zawody. Poziom zawodników był bardzo wyrównany. O zwycięstwie decydowały niewielkie różnice punktowe. Gimnastyka jest bowiem dyscypliną wymagającą precyzji, skupienia oraz solidnej systematycznej pracy nad własnym ciałem. Zawody te są jedną z nielicznych imprez, które wpisały się do tradycji szkoły i są organizowane od 2002 roku.

Wyniki:

Szkoła Podstawowa kl 4-6

I miejsce Wiktoria Paszek kl 5

II miejsce Zuzanna Łabędzka kl 5

III miejsce Karolina Stec kl 6

Gimnazjum i klasa 7

I miejsce Natalia Jacyno kl 7

II miejsce Oskar Zdziarski kl III

III miejsce Inez Mazur kl III