17 listopada uczniowie klasy 2a odwiedzili Radio Kraków, gdzie mieli okazję spotkać się z autorami książki „Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny”. Wydarzenie to odbyło się w ramach X Festiwalu Literatury dla Dzieci; w tym roku pod hasłem NIECH ŻYJE LITERATURA! Spotkanie ze znaną nam Barbarą Gawryluk (autorka książek dla dzieci, tłumaczka i dziennikarka) oraz Pawłem Skawińskim (wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego) było wyjątkowe i niezwykle wartościowe. Autorzy opowiadali nam o tym jak powstawał przewodnik dla dużych i małych, zdradzali ciekawostki dotyczące miejsc, jakie odwiedzili, a potem opisali w przewodniku. Poznaliśmy też ich plany na następną wspólną książkę. Ubogaceni ciekawymi opowieściami autorów cierpliwie czekaliśmy na osobiste spotkanie, autograf z dedykacją i możliwość krótkiej rozmowy. Zainspirowani tym wydarzeniem ochoczo zasiadamy do czytania lektury, aby zagłębić się w tajniki przyrody i mieszkańców górskich stron.

Dodatkowo w czasie wizyty w Radiu Kraków mieliśmy okazję oddać swój głos w plebiscycie na najlepszą książkę dla dzieci, który trwał w czasie festiwalu. Autor – zwycięzca otrzyma nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego.