W ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się pierwsze z cyklu warsztaty literackie dla trzecioklasistów pt.: „Co się dzieje w mojej głowie, czyli jak działa mózg?”. Uczniowie mieli okazję poznać budowę mózgu, zgłębiali tajniki funkcjonowania tego organu, dowiadując się czym są neurony lustrzane i jak wpływają na nasze zachowania. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się za co odpowiada lewa i prawa półkula, co pozwoliło im zrozumieć, jak różne aspekty myślenia i działania są ze sobą powiązane. Podczas zajęć nie zabrakło ciekawostek o tym kto jest właścicielem największego i najmniejszego mózgu na świecie, dlaczego wynaleziono nordic walking, po co mózgowi kora? W ramach zajęć sprawdziliśmy również, czy można oszukać mózg przez różne iluzje optyczne, w tym iluzję głębi oraz równoczesne wykonywanie określonych ruchów ręką i nogą. Dzięki tym ćwiczeniom uczniowie świetnie się bawili, ale również rozwijali swoje umiejętności krytycznego myślenia. Warsztaty były pełne zaskoczenia i ciekawych odkryć. Mamy nadzieję, że zainspirują dzieci do dalszego zgłębiania tajemnic ludzkiego umysłu!