Przez okres karnawału uczniowie klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w warsztatach twistowania modelin włoskich w bibliotece szkolnej. Skręcanie balonów to międzypokoleniowa zabawa, która oprócz tego, iż bawi to również edukuje, rozwija wyobraźnię, poprawia umiejętności grafomotoryczne oraz wywołuje salwy uśmiechu wśród twistujących podłużne balony (baloniaki).

Uczniowie  zobaczyli pokaz sztuczek modelarskich, poznali teoretyczne podstawy dotyczące skręcania balonów, rodzaje skrętów oraz ciekawostki na temat tej frapującej zabawy animacyjnej. Zajęcia odbywały się w bibliotece, zatem nie mogło także zabraknąć książek. Młodym adeptom zostały zaprezentowane materiały promujące twistowanie balonów: instrukcje, książki-instrukcje polskie i włoskie oraz strony internetowe, które mogą pomóc w dalszym doskonaleniu tych czynności animacyjnych.

Warsztaty ewokowane były muzyką cyrkową oraz szczyptą humoru. Każdy uczestnik mógł sam skręcić kilka wzorów według instrukcji bibliotekarza. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z zadaniami, które zostały dla nich przygotowane. Na zakończenie zajęć modelarskich wszystkie klasy pozowały do zdjęć wraz ze swoimi autorskimi figurkami.

Zapraszamy do fotorelacji!