Od kilkudziesięciu lat Międzynarodowy Dzień Muzeów obchodzimy 18 maja. A ponieważ większość dostępnych dla nas ofert wiązała się ze zwiedzaniem wirtualnym (swoją drogą też bardzo ciekawym) postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Z tej okazji trzecioklasiści zorganizowali dla młodszych kolegów wystawę „Prawie muzealne eksponaty, czyli nasze domowe starocie”. Zgromadzili na niej ponad pięćdziesiąt przedmiotów, których nie powstydziłyby się uznane muzea Były wśród nich kultowe telefony, jeden z pierwszych komputerów Atari, kasety magnetofonowe i video, stare monety, żelazka na duszę i na węgiel, minerały i kamienie szlachetne, stara biżuteria, stare sukienki i książki, porcelana i wiele, wiele innych. Niczym profesjonalni kustosze trzecioklasiści przygotowali informacje o swoich eksponatach. Nie zabrakło również biletów wstępu – biletów za jeden uśmiech!

BILET