A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.

Mikołaj Rej

 

Obchody Miesiąca Języka Ojczystego trwają w Polsce od 21 lutego do 21 marca. Ze względu na zbliżające się ferie nasza szkoła świętuje trochę wcześniej. Klasa IVa hucznie rozpoczęła obchody. Z okazji 100 lekcji języka polskiego uczniowie  wraz z polonistką mgr Pauliną Richter zorganizowali jubileusz i turniej językowy. Każda osoba przygotowała swoją polonistyczną ksywkę. Na lekcji gościliśmy m.in. Panią Lekturkę, Pana Przecinka, Panią Ą Ę,, Panią Kropencję etc. Dzieci oglądały filmiki jak obcokrajowcy radzą sobie z j. polskim, zastanawiali się dlaczego nasz język jest taki trudny oraz starali się stawić czoła wymowie najtrudniejszych wyrazów. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek  oraz balony.

Ogólnopolskie obchody można śledzić na stronie http://mjo.uj.edu.pl/