Ponad 20 stopni powyżej zera, błękitne niebo i piękne słońce czekały na dwudziestkę naszych uczniów, którzy udali się w dniach 11-18.12.2021 do Sewilli, w ramach projektu PO WER Ponadnarodowa Mobilność Uczniów. Gospodarzem była szkoła Colegio Giner de Los Rios, w której spędzali czas od 8 do 14.30. W tym czasie uczniowie realizowali polską podstawę programową, przybliżając hiszpańskim rówieśnikom zagadnienia dotyczące Polski – m.in. kultury, sztuki i ekologii. Prezentowali strój krakowski, polskie tradycje, miejsca wpisane na listę UNESCO i wiele innych. Razem z Hiszpanami tworzyli porównanie systemów edukacyjnych, nagrywali teatrzyk o legendach, czy pisali list do Komisji Unii Europejskiej o obawach i problemach młodych ludzi. Po zajęciach był czas na zwiedzanie urokliwych zakątków Sewilli, wśród których znalazła się katedra z widoczną z niemal każdego zakątka miasta Giraldą, pałac Alcatraz, Plac Hiszpański czy Plaza de toros, na którym odbywają się słynne walki z bykami.
Po tygodniu spędzonym w Hiszpanii wszystkim żal było wracać, ale to, co pozostanie na dłużej, to wspomnienia dobrze i pożytecznie spędzonego czasu, możliwość poznania andaluzyjskiej kultury, porozmawiania w obcym języku i budowania kompetencji, które przydadzą się w dorosłym życiu.

Więcej zdjęć na stronie:  https://photos.app.goo.gl/Cs4U9Pr5Pkpwyr2P8