Odyseja Umysłu to program edukacyjny, realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym udział bierze kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Dzieci uczą się się kreatywnego i krytycznego myślenia. Uczestnicy pokazują sposoby jak efektywnie marzyć, myśleć i tworzyć w duchu innowacji oraz kooperacji – łamiąc schematy ukazywać  otwartość na pomysły i opinie innych.

Wielomiesięczny trud i przełamywanie własnych słabości, determinacja oraz ambicja członków drużyny i trenerów z naszej szkoły przyniosły obfite owoce. Wielkim sukcesem było zaproszenie do udziału w światowych finałach w Stanach Zjednoczonych.

Od 22 maja dzielna drużyna z ZSS nr 7 reprezentuje naszą szkołę w Stanach Zjednoczonych! Trzymamy mocno kciuki!

Składamy serdeczne podziękowania za wielki dar serca naszym darczyńcom, dzięki którym wyjazd stał się możliwy. Dziękujemy za współpracę i wsparcie  Urzędowi Miasta Krakowa, Gminie Zielonki, Zarządowi Głównemu STO w Warszawie, Domowi Dziecka w Sieborowicach, Fundorfinie Sp. z.o.o., Sabre Polska Sp. z. o.o. ,  Podkarpackim Zakładom Mechanicznym, CRIF Services Sp. z. o. o., Metrosoft. Sapere Auso – Małopolskiej Fundacji Stypendialnej oraz stacji TVN