Dnia 8.11.2022 w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali karty biblioteczne, pamiątkowe kotyliony oraz książki, które będą im przypominały o tym ważnym wydarzeniu.

Podczas spotkania Pani Kasia oraz Pan Arkadiusz zapoznali uczniów z regulaminem obowiązującym w czytelni, pokazali na czym polega praca w bibliotece oraz wypożyczyli uczniom pierwsze książki.

Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.