20 maja 2018 roku zakończyła się Wielka Zbiórka Książek dla małych i dużych pacjentów. Ogólnopolska akcja czytelnicza Fundacji Zaczytani.org w naszej placówce spotkała się z wielkim entuzjazmem i uznaniem. Przez prawie miesiąc obserwowaliśmy jak Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele przynosili dary książkowe i odkładali je do poszczególnych kartonów. W sumie zebraliśmy 158 książek, które zostaną przekazane do szpitali w całej Polsce.

Za akcję w naszej szkole odpowiedzialni byli uczniowie klasy 6a, 6b oraz Aktyw Biblioteczny Mole Krejzole. Szóstoklasiści z pełnym zaangażowaniem pomagali pakować książki do kartonów, prowadzili selekcje literatury oraz kontrolowali miejsce wyznaczone na zbiórkę. Ponadto w akcji pomagali także gimnazjaliści z klasy IIIA i IIIB. Pani Małgorzata Homa, mama ucznia klasy 6b pomogła dostarczyć gotowe kartony do punktu zbiórki w Krakowie.

Wielka Zbiórka Książek pomoże Fundacji Zaczytani.org otworzyć 100 nowych bibliotek w szpitalach oraz rozwijać akcję ZACZYTANA  AKADEMIA (prowadzenie bajkoterapii w szpitalach).

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę za podarowane książki oraz pomoc techniczną. Głęboko wierzymy, że akcja, w którą włączyliśmy naszą placówkę przyczyni się do rozwoju czytelnictwa w Polsce, ale przede wszystkim pomoże przetrwać pacjentom trudne chwile w szpitalach.

Zapraszamy do fotorelacji.