„Sto lat temu, gdy na świecie było dużo biedy i nieszczęścia, małym miasteczku w Portugalii żyła trojka dzieci. Franciszek, jego mała siostrzyczka Hiacynta oraz ich starsza kuzynka Łucja bardzo lubili bawić się w budowanie twierdzy albo w kamyki. Pewnego dnia, gdy dzieci chowały się przed deszczem, wydarzyło się coś niezwykłego. Przyszedł do nich Anioł, którego widywały później jeszcze kilka razy. To jednak okazało się tylko wstępem do najbardziej wyjątkowego doświadczenia – spotkania z najpiękniejszą w świecie Panią…”.

W marcu w naszej bibliotece odbyły się w ramach cyklu „Poranki z książką” spotkania autorskie z Panem Piotrem Krawczykiem – naszym szkolnym muzykiem. Pan Piotr przygotował dla uczniów klas 1-3  ucztę czytelniczo-obrazkową. Zaprezentował swoją książkę „Pastuszkowie z Fatimy” na slajdach prezentacji multimedialnej, przedstawiając tym samym piękne ilustracje Pawła Szeptyńskiego oraz „owcze dzwonki”, które pomogły młodym adeptom sztuki przenieść się do Fatimy – miejsca objawień.

W drugiej części spotkania autor zaprosił młodych czytelników do dyskusji oraz zabawy plastycznej z kolorowankami, ewokowanej portugalską muzyką ludową fado i viva.

Uczniowie kupowali książki oraz zbierali do swoich kolekcji autografy od Pana Piotra.  Pisarz podarował bibliotece szkolnej dwa egzemplarze, które zostały już włączone do księgozbioru i można je wypożyczać.

Zapraszamy do fotorelacji ze spotkań.

|Foto: Pan Daniel Korczykowski|