Zapraszamy wszystkich, którzy chętnie pomagają innym i lubią twórcze działania do udziału w V edycji programu UNICEFWszystkie Kolory Świata”.

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywne szmaciane laleczki. Każdy uczestnik wybierze dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieści w specjalnym „akcie urodzenia”.

Zorganizujemy wystawę laleczek i zagłosujemy na najbardziej oryginalną laleczkę. Laleczki zostaną sprzedane podczas zorganizowanej w szkole akcji (ok.11-15 lutego 2019).

Cena wywoławcza jednej laleczki wynosi 10 zł. Jest to kwota, która umożliwia zaszczepienie 1 dziecka przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego a tym samym uratowanie mu życia.

Szablony (do odrysowania) oraz instrukcje wykonania laleczki (do zabrania) wywieszone są  na parterze przy wejściu oraz w korytarzu klas pierwszych, na wprost schodów.

Laleczki proszę przynosić najpóźniej do dnia 28 stycznia 2019 . Informacje na temat akcji na plakatach oraz u p. Joanny Piaseckiej i s. Sylwii Kaczmarek.

Do pobrania:

Sposób wykonania laleczki – instrukcja