(…) Gdy ma się dwanaście lat, wciąż łatwo jest traktować wszystko z niewinnością dziecka. Ja miałem jednak wrażenie, że nie będę w stanie tak po prostu podporządkować się nowemu środowisku: zasady, którym do tej pory byłem wierny – dorośli nazywają je rozumem i wolnością – zostały tutaj doszczętnie zdeptane. Jeszcze doświadczyłem tego na własnej skórze, ale miałem coś więcej niż tylko niejasne przeczucie, że za zgodą na nowy porządek będą iść absurd oraz przemoc. (…)

Yi Mun-yol, „Nasz skrzywiony bohater” (str. 17)

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Prezentujemy książkę okraszoną kulturą koreańską, która dotarła do nas od Wydawnictwa Kwiaty Orientu w ramach akcji „WYDAWNICTWA DLA BIBLIOTEKI”. Książka „Nasz skrzywiony bohater” jest przypowieścią o żądzy władzy i ogromnej potrzebie akceptacji.

Składamy podziękowanie dla Wydawnictwa ze Skarżysko-Kamiennej za bezinteresowne wsparcie naszej biblioteki tą wspaniałą pozycją literacką. Dziękujemy w imieniu całej społeczności szkolnej.

Zapraszamy do wypożyczania książki otrzymanej od Wydawnictwa oraz polecamy jego ofertę książkową: http://kwiatyorientu.com/

Polecamy recenzję książki: http://krytycznymokiem.blogspot.co.uk/2015/06/nasz-skrzywiony-bohater-yi-mun-yol.html