W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich drugoklasiści spotkali się z Panią Wandą Matras-Mastalerz, doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, miłośniczką książek dla dzieci oraz właścicielką 3000 woluminów pochodzących z całego świata. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję obejrzeć niesamowite książki dla dzieci z Japonii, Wielkiej Brytanii czy USA. Ogromne wrażenie wywarła również na słuchaczach książka z filcu, ręcznie uszyta przez Panią Wandę czy też historia o księdze wartej 35 wsi. Choć książki są ponadczasowe, to wiemy już, że istnieją również takie wykonane z piernika czy sera żółtego i szpinaku. Zachwyt, radość i ochota na czytanie – z takimi odczuciami wracaliśmy do naszych sal. Wszystkim czytelnikom, młodym i tym starszym, życzymy zapału do odkrywania historii opisanych w książkach.