W środę 8 listopada w naszej szkole z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowana została gra terenowa dla wszystkich uczniów. Powstało 5 punktów z zadaniami do wykonania:
1. Zakładanie opatrunku rannemu i pierwsza pomoc
2. Ćwiczenia zręcznościowe
3. Krzyżówka historyczna
4. Portrety Ojców Niepodległości
5. Pieśni legionowe
Poszczególne klasy zaliczały poszczególne zadania, otrzymując części puzzli, z którego powstał w końcu obraz związany z walką o niepodległość.
Rywalizacja i nietypowa forma zajęć wzbudziły dużo emocji. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali zróżnicowane zadania: umysłowe, ruchowe i zręcznościowe i muzyczne. W ten atrakcyjny sposób utrwalili wiedzę o najważniejszych wydarzeniach towarzyszących odzyskaniu niepodległości i postaciach, związanych z walkami o wolność i tworzących historię II Rzeczypospolitej. Doskonalili umiejętność współpracy i dobrze się bawili.