Czy można wyobrazić sobie świat i dzieciństwo bez Misia? Niektórzy dorośli z sentymentu do dzisiaj trzymają w domu swojego Pluszaka. Pomagał im zasnąć, był przytulany, znał wszystkie sekrety i stawał się przyjacielem każdego z nas.

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji klasy pierwsze, trzecie oraz klasa 6b wzięły udział w 115-tych urodzinach Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej.

Uczniowie podczas zajęć poznali prawdziwą Historię Pluszowego Misia. Bajka oparta na faktach przypomniała znanego dzieciom „pupila” o imieniu Teddy Bear. Opowieść została opowiedziana uczniom na kartach Kamishibai (japońska sztuka snucia opowieści) w skrzynce butai. Do zabawy czytelniczej wykorzystane zostały autorskie puzzle biblioteczne. Uczniowie układali je w grupach na czas. Bohaterami układanek byli: Miś Teddy, Miś Uszatek, Miś Paddington, Kubuś Puchatek, Miś Coralgol oraz Miś Yogi. Po zabawnym wyścigu układania puzzli asystenci biblioteczni przedstawiali danego Misia dzieciom i prezentowali ciekawostki dotyczące bohaterów spotkania. Aktyw Biblioteczny przygotował także quiz z zagadkami o misiach oraz konkurs „Miodowy Łasuch”, podczas którego pierwszoklasiści kosztowali ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka. Klasom starszym zostały przybliżone fragmenty filmów dotyczące najsłynniejszych misiów świata, a szczególnie Misia Uszatka, którego w 2018 roku zobaczymy w kinach, w wersji pełnometrażowej. Na zakończenie zajęć dzieci prezentowały uścisk Misia.

Imprezę czytelniczą przygotowali z bibliotekarzem uczestniczki Aktywu Bibliotecznego Mole Krejzole : Nina Chronowska, Anna Gałys, Karina Kwiatek, Julia Karnas, Maria Guzikowska oraz Wiktoria Wnuk. W przyjęcie urodzinowe Misia została zaangażowana również cała społeczność szkolna. Chętni uczniowie i nauczyciele wypożyczyli bibliotece swoich pluszowych przyjaciół. Dzięki temu Aktyw Mole Krejzole zorganizował wystawę Misiolandia, na której prezentowało się aż 49 Misiów. W związku z tym w bibliotece odbyło się głosowanie na najpiękniejszego Misia z ekspozycji. Wyniki głosowania:

Najpiękniejszy Miś:

I miejsce: Julia Karnas kl. 6b

II miejsce: Mikołaj Jach kl. 5a

III miejsce: Bruno Tobiska kl. 2b

Ponadto z wystawy wyłoniliśmy innych bohaterów. Poniżej prezentujemy wyniki:

Największy Miś:

Julia Karnas kl. 6b

Najmniejszy Miś:

Jakub Nowak kl. 2a

Najstarszy Pokoleniowy Miś:

Olga Dobrzyńska kl. 3a (Miś ma 80 lat)

Mikołaj Jach kl. 5a (Miś ma 49 lat)

Aktyw Biblioteczny Mole Krejzole zorganizował również wystawkę „Misiowe lekturki”, na którą składały się książki o misiach i ich przygodach.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w biblioteczne przedsięwzięcie i zapraszamy do wypożyczania książek przybliżających nas do świata misiowych przygód.