Uczennica klasy IIIa GIM Inez Mazur i zdobyła tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla młodzieży z inspiracji twórczością Josepha Conrada Korzeniowskiego „Giętkie Pióro”. Pod opieką literacką mgr Pauliny Richter, Inez pokonała ponad 100 osób w trzech etapach zmagań. Konkurs został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a Patronat Honorowy objęło Wielkopolskie Kuratorium Oświaty.

9 grudnia 2017 na warszawskich Siekierkach odbyła się Gala Finałowa. Konkurs skonstruowany był z trzech poziomów: esej rozwijający myśl Conrada, historia alternatywna jednego z conradowskich bohaterów oraz najlepsza adaptacja sceniczna opowiadania „U kresu sił”. W programie finałowym znalazły się działania warsztatowe skoncentrowane wokół adaptacji scenicznej powieści Conrada „W oczach Zachodu” autorstwa Zygmunta Hubnera i Michała Komara – spektaklu zatytułowanego „Spiskowcy” wystawionego w Teatrze Powszechnym w 1987 roku i zarejestrowanego przez Telewizję Polską. Rok 2017 był ogłoszony przez Sejm RP rokiem Josepha Conrada Korzeniowskiego.