3 października uczniowie klasy 2a rozpoczęli całoroczny cykl warsztatów leśnych. Przyjeżdżając w to samo miejsce o każdej porze roku będziemy starali się wszystkimi zmysłami odkryć „co w lesie piszczy” oraz poznać podstawowe techniki surwiwalu. Podczas jesiennej wyprawy przeżywaliśmy pierwsze przygody, podczas których mogliśmy się wiele nauczyć. Wiemy już jak pachnie i smakuje bluszczyk kurdybanek, potrafimy czesać pokrzywę i zrobić z niej chipsy, dostrzegliśmy w lesie także biegacza skórzastego. Dlaczego przytulia nosi taką nazwę, jak rozpoznać piosenkę dzięcioła, jak zrobić imagineskop i wreszcie jak wykrzesać ogień za pomocą krzesiwa? To też już wiemy. Naszym przewodnikiem jest pani leśniczka, która dzieli się z nami swoją wiedzą, przekazuje wiele ciekawostek i skutecznie zaraża chęcią poznawania świata przyrody, który nas otacza. Kolejna wyprawa już w zimie, nie możemy się doczekać!